ÇED RAPORLAMA
Ana Sayfa > Hizmetler > < geri dön
 
Atık Su Arıtma Tesisleri
İçme Suyu Arıtma Tesisleri
Madencilik Faaliyetleri
Çed Raporlama
Çevre Danışmanlık Müh. Hiz.
ÇED RAPORLAMA HİZMETLERİ
 
Ulusal yasalara göre çevresel etki değerlendirme raporu ve proje tanıtım dosyası hazırlama; 

Delta Arıtma Çed, 2002 yılından bu yana Türkiye' nin her bölgesinde, çevre alanında hizmet vermekte ve ÇED çalışmaları yapmakta olup, Şirket Bünyesinde, Çevre Yüksek Mühendisi, Çevre Mühendisi, Biyolog, İnşaat Mühendisi, Maden Mühendisi, ziraat mühendisi vb. farklı disiplin dallarından oluşan uzman kadrosu ile çalışmalarını yürütmektedir.

Çevre ve Orman Bakanlığından alınmış Yeterlilik belgesi ne sahip olan şirketimiz;

ÇED Raporları, Proje Tanıtım Dosyaları, ÇED sonrası (inşaat ve işletme aşamalarında) izleme, Çevre Yönetim Planlarının Hazırlanması Doğaya Yeniden Kazandırma, Çevre Kirlenmesini Önleyici Rapor, Hava Kirleticilerinin Atmosferik Dağılım Modellemeleri Gürültü Modellemeleri, Akustik Rapor Hazırlanması, vb konular yer almaktadır.

Şirketimiz yalnızca ÇED Raporu/PTD Hazırlama işini yapmamaktadır. ÇED süreci başlamadan, faaliyet alanında detaylı inceleme yapmakta, yer seçimi konuları hakkında yatırımcıya bilgi vermekte, yatırımcı ile her konuda birikimlerini paylaşmakta, yatırımın çevresel danışmanlığı vb konularını da yükümlülük olarak kabul etmektedir.
ÇED süreci başlamadan önce, şirketimiz tarafından, arazide etütler yapılmakta, tesis civarında yaşayan çevre halkı ile görüşülerek taleplerinin öğrenilmesi, hammadde kaynakları konusunda alternatifler ve çözümler geliştirilmesi vb çalışmalar yapılarak Yatırımcı yer konusunda çevresel kriterler açısından bilgilendirilmektedir. Şirketimiz tarafından ÇED öncesi yapılan bu çalışmalar, Yatırımcının ilerde karşılaşabileceği, şikayet, dava, vb problemleri en aza indirmektedir.25/11/2014 Tarih ve 29186 Sayılı Resmi Gazetede
Yayımlanan Yönetmelik »Proje İnceleme Format Bedelleri 2015 Yılı
Birim Fiyat Listesi (01.01.2015 Güncel) »